«В особі В’ячеслава Максимовича маємо приклад лідера, який творив довкола себе якісне середовище» - Андрій Москаленко

Львів вшановує 80-річчя В’ячеслава Чорновола. Зокрема сьогодні, в Львівському національному університеті ім. І. Франка, відбулася наукова конференція під назвою «Провісник незалежності: В’ячеслав Чорновіл – дисидент, державний діяч, мислитель» та урочисте погашення маркового конверту. Участь в урочистостях взяв заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Я переконаний, що в кожного з нас є своя емоція, коли пригадуємо собі В’ячеслава Максимовича. Та у всіх нас при цьому є одна об’єднуюча риса – це спільний дух.

Фото: Олександр Мазуренко

Сьогодні весь світ, Україна і ми всі разом потребують певних стандартів. До цього усі змагають. Якщо подивитися в історію, яка дає відповідь на все, вона показує приклади лідерів, які продукували ці стандарти. Важливим для лідера є те, щоб творити довкола себе певне якісне середовище. В особі В’ячеслава Максимовича маємо гарний приклад лідера, який творив довкола себе таке середовище. Тому сьогодні бажаю, щоб ми були лідерами, творили середовища і всі найкращі здобутки імплементовували у життя», - зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Біографічна довідка

Фото: Олександр Мазуренко

В'ячесла́в Макси́мович Чорнові́л народився 24 грудня 1937 в с. Єрки Київської області — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. Кілька разів ув'язнений за «антирадянську пропаґанду» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1988). Перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Сумарно пробув у неволі 17 років. У 1990-1992 рр. — голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р.

Кандидат у Президенти України на виборах 1991 р (2 місце, 7 420 727 голосів або 23,27 %). З 1992 р. і до смерті — голова Народного Руху України. З жовтня 1991 — Гетьман українського козацтва. З 1995 року член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Загинув 25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах. Похований у Києві на Байковому кладовищі на центральній алеї. У похороні взяли участь сотні тисяч людей.