Статут міста Львова

Статут територіальної громади міста Львова є місцевим нормативно-правовим актом, який встановлює в межах Конституції і законів України права, свободи і обов’язки жителів міста Львова, повноваження територіальної громади міста, механізми здійснення місцевого самоврядування, регулює відносини між територіальною громадою міста та міською владою, визначає організаційні, матеріальні і фінансові основи місцевого самоврядування на території міста, а також регулює інші питання, віднесені чинним законодавством України до компетенції місцевого самоврядування.

Статут є актом прямої дії і має вищу юридичну силу в системі нормативно-правових актів міської влади на території міста Львова.

Відповідно до ухвали Львівської міської ради від 31.03.2016 №351 було утворено робочу групу з підготовки нової редакції Статуту територіальної громади міста Львова. До складу робочої групи увійшли депутати Львівської міської ради, посадові особи виконавчих органів ради, громадські діячі, представники освітніх та експертних середовищ. З часу утворення, робочою групою було проведено чотирнадцять засідань. 
Після кожного засідання, напрацьовані робочою групою тексти статей нової редакції Статуту, в міру їх наповнення, оприлюднювались на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради у мережі Інтернет (lvivrada.gov.ua) у розділі «Статут міста». Окрім цього, протягом усього часу роботи, робочою групи приймались зауваження та пропозиції до опублікованого проекту Статуту від усіх бажаючих.

На цей час робочою групою завершена підготовка проекту нової редакції Статуту територіальної громади міста Львова. З текстом проекту Ви можете ознайомитись на вже згаданому порталі lvivrada.gov.ua у розділі «Статут міста».

З метою вивчення думки громадськості, експертів, спеціалістів з 24.07.2017 до 11.09.2017 року проводиться публічне громадське обговорення положень проекту нового Статуту.

Пропозиції та обґрунтовані зауваження до проекту нового Статуту від усіх охочих будуть прийматися до 11.09.2017 року у Центрах надання адміністративних послуг м. Львова та на електронну поштову скриньку statut.lviv@gmail.com.

Інформація, щодо заходів які будуть проводитись в рамках публічного громадського обговорення положень проекту нового Статуту, дати та місця їх проведення, буде висвітлюватись на порталі lvivrada.gov.ua.

Проект Статуту територіальної громади міста Львова станом на 24.07.2017.


Бланк для подачі пропозицій. 

Якщо у Вас є зауваження чи пропозиції до опублікованого проекту статуту, просимо заповнити бланк для подачі пропозицій та відправити на вказану електронну адресу. Ваша пропозиція буде розглянута на найближчому засіданні робочої групи.